plasma
Lis 12, 2016

Pozor na domácí WiFi 2,4 GHz

Z důvodů velkého množství dotazů na tkzv.nabídku posledních dnů kdy různé firmy nabízejí megasilný domácí wifi router.V ČR je povolený vysílací výkon na 13 společných kmitočtech ( vysílacích kanálech ) které mají všechna tato distribuovaná zařízení povolený vysílací výkon 100mW. A zařízení která jsou v prodeji v ČR musí tuto podmínku dodržet. Jejich megasilnost tudíž spočívá v tom jak ( hodně laicky řečeno ) jak je které toto zařízení odolné vůči rušení z okolí. Tedy rušení vytváří sousedovo zařízení které si spustí vedle Vašeho domu a Vy o tom ani nevíte a hlavně tato zařízení především ruší sama sebe a to tím , že mikrovlnný systém nebyl vynalezen aby se používal uvnitř budov s velkým počtem překážek ( tedy zdmi ) kterými prochází špatně a dochází zde tudíž k odrazům tohoto signálu a tedy vytváření rušení pro toto zařízení.

Z výše popsaných důvodů tedy z hlediska fyzikálních vlastnosti v místech kde jsou tato zařízení umístěna nemůžeme garantovat rychlosti nabízených linek provozovaných pouze na těchto zařízeních .Tato zařízení mohou dobře fungovat ale například při změně polohy přijímacího zařízení ( NTB , Tablet , Telefon ) už tato funkce nemusí být 100% a může docházet ke snížení rychlosti připojení.

Tedy společnost Data-System-Xtro s.r.o garantuje rychlosti nabízených připojení zásadně a jedině na optickém nebo metalickém vedení.

PS. A Vážení uživatelé pokud Vám bude někdo tvrdit opak tak vězte že Vám říká nepravdu a tahá Vás zkzv. za nos.

Comments are closed.

Zpět na předchozí stránku
Odeslat