Vysvětlujeme:

Stále nám chodí dotazy typu: co je agregace , co znamená když je v ceníku napsáno až 40 Mbit

Tady je vysvětlení co je agregace připojení a kdy se uplatňuje.Takže agregační údaj je vždy uveden ve tvaru 1 : x např. 1:15 , 1:50 , 1:80 atd. Číslo vpravo za dvojtečkou vyjadřuje celkový počet uživatelů, kteří mohou v daný okamžik rychlost připojení s Vámi sdílet.

V praxi to tedy znamená ,že pokud si pořídíte připojení k Internetu 40 Mbit s agregací 1:50 tak Vy jako uživatel jste ten 50. a dalších 49 účastníků se s Vámi o tuto rychlost dělí. Takže v tom nejhorším možném případě na Vás zbude garance na takovéto lince 1/50 ze 40 MBit/s tedy garance v tomto případě je cca 800 Kbit. Velká většina poskytovatelů tento nelichotivý stav raději nahradí tolik proklamovaným slovíčkem (až ) tedy vždy ve tvaru až 40 Mbit , až 100 Mbit atd. Tento nešvar ( my to zde za nešvar považujeme ) se týká také připojení na tel.linkách a kabelovych modemech. Poskytovatelé nabízející tento typ připojení totiž neříkají svým zákazníkům všechna důležitá fakta. Tak například nedá se nikdy zaručit rychlost tel. linky pro všechny účastníky je to totiž limitováno vzdáleností od nejbližší ústředny v jejímž okruhu se daný uživatel nachází. Je to totiž zcela prosté (všichni víme ,že fyzikální zákony se nedají obcházet) na metalickém ( kabelovém ) vedení při větší vzdálenosti dochází ke zhoršení kvality takže poměrem vyjádřeno je to takto čím dál jste od ústředny tím bude rychlost poskytovaného připojení menší. A na to je nejlepším lékem ono proklamované slovíčko až. Proto vám radíme nekupujte zajíce v pytli , ale vždy se ptejte jaká je na dané lince poskytována garance rychlosti. Vždy je totiž lepší pověstný vrabec v hrsti než holub na střeše. Doufáme ,že toto vysvětlení je pro Vás dostatečné.

Informuje Vás technická podpora.

Používejte v našich sítích níže uvedené DNS servery.

Primární DNS :      93.99.130.1

Sekundární DNS :  8.8.8.8

Platné od: 1.1.2015

Zabezpečení počítače:

Doporučujeme všem uživatelům používat ve svých počítačích některý z antivirových programů. Například avast! Home Edition, který je pro domácí použití zcela zdarma. Podmínkou je pouze jeho bezplatná registrace. Program je i v české verzi.

Pro odstranění různých špehů a reklam si nainstalujte program Spybot Search and Destroy. Má spoustu zajímavých funkcí a jeho rezidentní část hlídá registr systému. Jakoukoliv změnu v registru pak musíte povolit nebo zakázat. Přestože je možné v programu zvolit češtinu, jsou bohužel hlášení rezidentní části většinou anglicky.

Pro snadné čištění počítače doporučujeme program Beclean. Pouze anglicky

Nezpomeňte také na rozhraní (síťová karta, wifi atd.), přes které jste do internetu připojeni, zapnout firewall, čímž zamezíte ostatním uživatelům naší sítě přístup do Vašeho počítače.

Odeslat